Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory cookies. Více informací.

 

 

KONZULTACE ZDARMA
+420 777 200 184
PO - NE od 8:00 - 20.00

 

  

 

Máte dotaz?

 

 

 

 

TECHNICKÉ A MONTÁŽNÍ ODDĚLENÍ

KONTAKTY

Technické a montážní oddělení

 

 

 

 

 

 

 


Úvod » BLOG | ATMOSAN

Plíseň


Mnoho z nás řeší problém s plísní ve svém domě nebo bytě. Někdo to řeší z důvodu ošklivých černých fleků na zdi a někdo to začne řešit až když někdo z rodiny onemocní.

 

Zdravotních problémů kvůli plísni je mnoho. Může to začít rýmou, zánětem vedlejších nosních dutin, kašlem. Ale může to být i velmi vážné, jako třeba alergie, zánět průdušek, respirační onemocnění, astma. Plíseň může zapříčinit velmi vážné onemocnění ale i smrt.

 

Větrání někdy nestačí, aby jste vyřešili vlhkost ve starém domě. Navíc dnešní trend zateplování domů a plastová okna kvůli úniku tepla způsobuje velmi často vznik plísně. Plíseň je druh houby, který má ráda vlhké prostředí kde potom roste a roste.

 

Jak s ní bojovat? Je potřeba častěji větrat, použít vhodnou chemii, která zničí plíseň. Můžete použít i speciální nátěry, který dokážou oddálit vznik plísně.

 

Základem je mít suchý dům a pokud máte v domě špatné izolace proti vzlínavé vlhkosti a nebo jsou už nefunkční, doporučujeme montáž našeho přístroje ATMOSAN R16, který je nejlevnější na trhu a nebo silnější model R26s.

  

 

Oprava omítek

 

Poškození a opadávání omítek je častou bolístkou starších domů a nemovitostí. Začíná to trhlinami končí opadáváním omítky až na cihlu či kámen.

Na začátku je vždy potřeba odhalit příčinu poškození omítek. Často poškození je mechanické, jako různé oděrky a škrábance. Omítka může být taky velmi stará a drolí se, odlupuje a opadává.

Velmi častým důvodem je poškození izolace proti vzlínavé vlhkosti a nebo jejich absence, hlavně u velmi starých nemovitostí nebo kostelů a kaplí.

Vyřešení vzlínavé vlhkosti je nejlepší řešit elektroosmózou a to systémem ATMOSAN R16 a R26s, který fungují na základě elektro-fyzikálního procesu, kde znemožňují vodě se udržet ve zdech nemovitosti. Celý proces funguje bez zásahu do zdiva a aplikace chemie. Systém postupně  odstraňuje množství vody z kapilár vlhkého zdiva a část této vlhkosti se odpaří na povrchu stěn. Potom zabrání aby voda znova vlínala do zdiva. Také tím zmizí zatuchlina a plíseň. Systém Atmosan zároveň podporuje zdravé bydlení. Snížení vlhkosti snižuje tvorbu plísní, virů a infekcí. Systém Atmosan je nejlevnější metoda odvlhčení nemovitosti, nejšetrnější pro nemovitost, nejjednodušší pro majitele nebo nájemníka nemovitosti.

Pokud budeme dělat jen drobné opravy, nejlepší je použít hotovou maltovou směs a nebo některý typ stěrkové hmoty. Hotové směsi mají velkou přilnavost a nepotřebují základní nástřik. Snažte se dodržet aby nová omítka měla stejnou strukturu jako ta staré, jinak bude opravené místo vidět. Na místa které jsou více poškozené použijte klasickou maltu. Pokud jsou v omítce nebo zdivu větší díry, můžete je zazdít a použít na to kousky cihly a nebo kousek střešní tašky.

 

 

 

Důležitost okapových svodů

 

Ne všichni si uvědomují jak důležité je mít v pořádku a plně funkční vodorovné žlaby a svislé svody dešťové vody, které svádí vodu do sudů, kanalizace a nebo sběračů dešťové vody.

Absence svodů na domě vede k podmáčení domu, podmytí pozemku nebo části parcely. Voda volně stéká pod dům, dochází k zatékání vody do zdiva a omítek. Voda může až podtéct do základů a potom dochází k vzlínání do zdiva a omítek. Dnes dokážeme zabránit tomuto vzlínání ve zdivu a to přístroje Atmosan. Nejdřív odvlhčí celý dům a potom zabrání takovému vzlínání. Vzlínavá vlhkost vede k vlhkým stěnám, postupně k opadávání omítek a k tvorbě plísní. Důležité je i takové svody čistit od nečistot, listí a větviček. Také ucpaný gajgr může zapříčinit špatný odvod dešťové vody.

Některé památky jako kaple, kapličky, kostely nikdy neměli okapové svody a žlaby. A památkáři Vám nedovolí jejich instalaci. Vzlínavou vlhkost a problémy s tím spojené Vám pomůže vyřešit firma ATMOSAN s.r.o.

Správnou instalaci a údržbu okapů a svodů Vám dnes zajistí mnoho odborných firem na trhu. Vzlínavou vlhkost ve zdivu a domě Vám vyřeší naši zkušení technici firmy ATMOSAN s.r.o. Podrobnosti na stránkách www.atmosan.cz

 

 

Odvlhčení sklepa

Vlhkost ve sklepě u starších domů a na chalupě je většinou vysoká a má za příčinu tvorbu plísně, nepříjemného zápachu, opadávání omítek a dost často vlhkost vyleze až do obytného přízemí. Můžou se objevit trhliny, vybouleniny nebo i narušení statiky.

Pro odvlhčení sklepa zle udělat mnoho věcí. Pokud je ve sklepě studna, zle snižovat hladinu vody průběžným odčerpáváním vody. V okolí domu udělat drenáže a odvádět vodu od domu do kanálu nebo do sběrného místa. Odvětrávání sklepa. Izolace podlahy sklepa a vodorovné izolace ve zdivu. Instalace odvlhčovačů vzduchu. Odvlhčení elektro-fyzikální metodou.

Použití metody elektroosmózy, je ekologické, velmi levné a s nízkými náklady na provoz, bez zásahu do zdiva tak že velmi šetrné pro dům, jednoduché a nezatěžující pro majitele.

Při této metodě se musí vyloučit tlaková voda, která by působila na zdivo. Je lepší elektroosmózu kombinovat s odkopáním a izolací zdiva zvenku. Také je potřeba překontrolovat okapové svody, aby dešťová voda byla odvedena od domu. Odvlhčení sklepa funguje docela rychle a ve sklepě zůstane pořád příjemné klima na uskladnění ovoce a zeleniny.

Systém Atmosan je český výrobek a na přístroj dáváme záruku 5 let. Přístroje Atmosan R16 a R26s, jsou za nejnižší ceny na trhu a náš technik Vám rád poradí s odvlhčením sklepe. Prohlídku Vašeho domu Vám udělá zdarma. Více informací najdete na www.atmosan.cz

Odvlhceni_sklepa_Atmosan


Komplexní systémy Atmosan® R26s a R16 jsou ekologické, levné a zárověň velice účinné a šetrné k odvlhčení domů, které jsou postiženy vzlínající kapilární vlhkostí.