Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory cookies. Více informací.

 

 

KONZULTACE ZDARMA
+420  792 289 583
PO - NE od 8:00 - 20.00

 

  

 

Máte dotaz?

 

 

 

 

TECHNICKÉ A MONTÁŽNÍ ODDĚLENÍ

KONTAKTY

Technické a montážní oddělení

 

 

 

 

 

 

 


Úvod » BLOG | ATMOSAN

BLOG | ATMOSAN


 

Oprava omítek

 

Poškození a opadávání omítek je častou bolístkou starších domů a nemovitostí. Začíná to trhlinami končí opadáváním omítky až na cihlu či kámen.

Na začátku je vždy potřeba odhalit příčinu poškození omítek. Často poškození je mechanické, jako různé oděrky a škrábance. Omítka může být taky velmi stará a drolí se, odlupuje a opadává.

Velmi častým důvodem je poškození izolace proti vzlínavé vlhkosti a nebo jejich absence, hlavně u velmi starých nemovitostí nebo kostelů a kaplí.

Vyřešení vzlínavé vlhkosti je nejlepší řešit elektroosmózou a to systémem ATMOSAN R16 a R26s, který fungují na základě elektro-fyzikálního procesu, kde znemožňují vodě se udržet ve zdech nemovitosti. Celý proces funguje bez zásahu do zdiva a aplikace chemie. Systém postupně  odstraňuje množství vody z kapilár vlhkého zdiva a část této vlhkosti se odpaří na povrchu stěn. Potom zabrání aby voda znova vlínala do zdiva. Také tím zmizí zatuchlina a plíseň. Systém Atmosan zároveň podporuje zdravé bydlení. Snížení vlhkosti snižuje tvorbu plísní, virů a infekcí. Systém Atmosan je nejlevnější metoda odvlhčení nemovitosti, nejšetrnější pro nemovitost, nejjednodušší pro majitele nebo nájemníka nemovitosti.

Pokud budeme dělat jen drobné opravy, nejlepší je použít hotovou maltovou směs a nebo některý typ stěrkové hmoty. Hotové směsi mají velkou přilnavost a nepotřebují základní nástřik. Snažte se dodržet aby nová omítka měla stejnou strukturu jako ta staré, jinak bude opravené místo vidět. Na místa které jsou více poškozené použijte klasickou maltu. Pokud jsou v omítce nebo zdivu větší díry, můžete je zazdít a použít na to kousky cihly a nebo kousek střešní tašky.

 

 

 

Důležitost okapových svodů

 

Ne všichni si uvědomují jak důležité je mít v pořádku a plně funkční vodorovné žlaby a svislé svody dešťové vody, které svádí vodu do sudů, kanalizace a nebo sběračů dešťové vody.

Absence svodů na domě vede k podmáčení domu, podmytí pozemku nebo části parcely. Voda volně stéká pod dům, dochází k zatékání vody do zdiva a omítek. Voda může až podtéct do základů a potom dochází k vzlínání do zdiva a omítek. Dnes dokážeme zabránit tomuto vzlínání ve zdivu a to přístroje Atmosan. Nejdřív odvlhčí celý dům a potom zabrání takovému vzlínání. Vzlínavá vlhkost vede k vlhkým stěnám, postupně k opadávání omítek a k tvorbě plísní. Důležité je i takové svody čistit od nečistot, listí a větviček. Také ucpaný gajgr může zapříčinit špatný odvod dešťové vody.

Některé památky jako kaple, kapličky, kostely nikdy neměli okapové svody a žlaby. A památkáři Vám nedovolí jejich instalaci. Vzlínavou vlhkost a problémy s tím spojené Vám pomůže vyřešit firma ATMOSAN s.r.o.

Správnou instalaci a údržbu okapů a svodů Vám dnes zajistí mnoho odborných firem na trhu. Vzlínavou vlhkost ve zdivu a domě Vám vyřeší naši zkušení technici firmy ATMOSAN s.r.o. Podrobnosti na stránkách www.atmosan.cz

 

 

Odvlhčení sklepa

Vlhkost ve sklepě u starších domů a na chalupě je většinou vysoká a má za příčinu tvorbu plísně, nepříjemného zápachu, opadávání omítek a dost často vlhkost vyleze až do obytného přízemí. Můžou se objevit trhliny, vybouleniny nebo i narušení statiky.

Pro odvlhčení sklepa zle udělat mnoho věcí. Pokud je ve sklepě studna, zle snižovat hladinu vody průběžným odčerpáváním vody. V okolí domu udělat drenáže a odvádět vodu od domu do kanálu nebo do sběrného místa. Odvětrávání sklepa. Izolace podlahy sklepa a vodorovné izolace ve zdivu. Instalace odvlhčovačů vzduchu. Odvlhčení elektro-fyzikální metodou.

Použití metody elektroosmózy, je ekologické, velmi levné a s nízkými náklady na provoz, bez zásahu do zdiva tak že velmi šetrné pro dům, jednoduché a nezatěžující pro majitele.

Při této metodě se musí vyloučit tlaková voda, která by působila na zdivo. Je lepší elektroosmózu kombinovat s odkopáním a izolací zdiva zvenku. Také je potřeba překontrolovat okapové svody, aby dešťová voda byla odvedena od domu. Odvlhčení sklepa funguje docela rychle a ve sklepě zůstane pořád příjemné klima na uskladnění ovoce a zeleniny.

Systém Atmosan je český výrobek a na přístroj dáváme záruku 5 let. Přístroje Atmosan R16 a R26s, jsou za nejnižší ceny na trhu a náš technik Vám rád poradí s odvlhčením sklepe. Prohlídku Vašeho domu Vám udělá zdarma. Více informací najdete na www.atmosan.cz

Odvlhceni_sklepa_Atmosan

 

Nopová fólie

 

Starší nemovitosti, které už nemají funkční izolaci proti vzlínavé vlhkosti a nebo tu izolaci nikdy neměli, mají většinou problém s vlhkostí ve zdivu, s plísní, s opadáváním omítek a tvorbou solných květů.

Majitelé se někdy rozhodnou tento problém vyřešit „nopovou fólií „ .

 

Nopovka je fólie z vysokohustního polyethylenu s polokuželovými výstupky (tzv. nopy), která se používá k oddělení části nemovitosti od zeminy nebo vlhké části, která je pod terénem. Využívá se také k sanaci vlhkého zdiva a podlah, pomáhá vysoušet a odvětrávat zdivo. Je mnoho druhů nopovek. Nejčastěji se na řešení vlhkých domů používá nopovka bez perforace. Ta se používá na vertikální přichycení k svislým základovým konstrukcím. Přikládá se nopy ke zdivu, aby mohl proudit vzduch mezi nopovkou a zdivem.

 

Je důležitý výběr nopové fólie a samozřejmě i její montáž. Připevnění fólie jde několika způsoby- hřeby s plastovou podložkou, kotvící podložkou, hmoždinky a dalšími způsoby. Velmi důležité je správné ukončení fólie ukončovací lištou.

 

Pokud by se neukončila lištou, může voda zatékat mezi nopovku a zeď, tím by se její funkčnost rušila. Také se může zanášet pískem a nepořádkem. Tím by se zanesli vzduchové mezery a zabránilo proudění vzduchu.

Nopová fólie je částečná pomoc nemovitosti s vzlínavou vlhkostí, ale nevyřeší tento problém na 100%. Doporučujeme instalaci přístroje Atmosan R16 nebo R26s, který v kombinaci s nopovkou vyřeší problém s vzlínavou vlhkostí. Metodou „ elektroosmóza „ vyřešíte vlhkost ve zdivu, podlaze, sklepě. Snížíte vzdušnou vlhkost v nemovitosti, zabráníte tvorbě plísní, vyřešíte problém se solnými květy. Komplexní systémy Atmosan® R26s a R16 jsou ekologické, levné a zárověň velice účinné a šetrné k odvlhčení domů, které jsou postiženy vzlínající kapilární vlhkostí.

Více info na www.atmosan.cz.

 

Vzdušná vlhkost v domě

 

Obecně ideální vlhkost v domě či bytě je rozmezí 40 – 60% , s teplotou to má potom vliv na kvalitu bydlení a samozřejmě na zdraví lidí, kteří tam bydlí.

 

Vlhkost v domě nebo bytě je závislá na mnoha faktorech.

 

Ovlivní to:  - roční období  - v létě je vzduch sušší a v zimě zase vlhčí                

  • druh a intenzita vytápění 

 

  • druh místnosti, jestli je to koupelna, prádelna, kuchyně. Vzduch je více nasycený vodními párami a tak je vlhkost vyšší

 

  • jak je dům starý. Novostavba má nějakou dobu vyšší vlhkost v interiéru. Starší dům má zase vyšší vlhkost kvůli nefunkčnosti izolací proti vzlínavé vlhkosti

 

  • stav domu. Dům může mít závady třeba na střeše, kudy zatéká, poškození nebo špatná těsnost potrubí a rozvodů vody. Narušení základů a stěn domu

 

  • tepelné mosty, kde díky nedostatečné tepelné izolaci kondenzuje voda

 

Dobrým ukazovatelem správné vlhkosti je komfort bydlení, jestli dobře a volně dýcháte, jestli se dobře cítíte, potom je vlhkost správná. Pokud se cítíte unavený, schvácený, těžko se Vám dýchá nebo jsou členové rodiny často nemocný, je vlhkost vysoká a vzduch je nasycený vodními párami.

Přesně změříme vlhkost vzduchu vlhkoměrem, který se dá běžně koupit.

S vysokou vlhkostí v domě přichází další problémy jako orosená okna, plíseň na stěnách. Při problémech s vzlínavou vlhkostí dochází k vlhkostním flekům na stěnách, k narušení a opadávání omítek. Nejčastější příčina vlhkosti je nedostatečná izolace proti vzlínavé vlhkosti.  Tento problém odstraníte instalací přístroje Atmosan R26s a nebo Atmosan R16, který nejdříve celou nemovitost odvlhčí a potom drží v suchu. Přístroj metodou elektroosmózy dokáže nejlevněji, ekologicky a rychle zbavit dům vlhkosti. Firma Atmosan s.r.o. nabízí prohlídku zdarma a nejlevnější metodu odvlhčení. Info na www.atmosan.cz


Komplexní systémy Atmosan® R26s a R16 jsou ekologické, levné a zárověň velice účinné a šetrné k odvlhčení domů, které jsou postiženy vzlínající kapilární vlhkostí.