Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory cookies. Více informací.

 

 

KONZULTACE ZDARMA
+420 777 200 184
PO - NE od 8:00 - 20.00

 

  

 

Máte dotaz?

 

 

 

 

TECHNICKÉ A MONTÁŽNÍ ODDĚLENÍ

KONTAKTY

Technické a montážní oddělení

 

 

 

 

 

 

 


Úvod » BLOG | ATMOSAN

Plíseň


Mnoho z nás řeší problém s plísní ve svém domě nebo bytě. Někdo to řeší z důvodu ošklivých černých fleků na zdi a někdo to začne řešit až když někdo z rodiny onemocní.

 

Zdravotních problémů kvůli plísni je mnoho. Může to začít rýmou, zánětem vedlejších nosních dutin, kašlem. Ale může to být i velmi vážné, jako třeba alergie, zánět průdušek, respirační onemocnění, astma. Plíseň může zapříčinit velmi vážné onemocnění ale i smrt.

 

Větrání někdy nestačí, aby jste vyřešili vlhkost ve starém domě. Navíc dnešní trend zateplování domů a plastová okna kvůli úniku tepla způsobuje velmi často vznik plísně. Plíseň je druh houby, který má ráda vlhké prostředí kde potom roste a roste.

 

Jak s ní bojovat? Je potřeba častěji větrat, použít vhodnou chemii, která zničí plíseň. Můžete použít i speciální nátěry, který dokážou oddálit vznik plísně.

 

Základem je mít suchý dům a pokud máte v domě špatné izolace proti vzlínavé vlhkosti a nebo jsou už nefunkční, doporučujeme montáž našeho přístroje ATMOSAN R16, který je nejlevnější na trhu a nebo silnější model R26s.

  

 

Oprava omítek

 

Poškození a opadávání omítek je častou bolístkou starších domů a nemovitostí. Začíná to trhlinami končí opadáváním omítky až na cihlu či kámen.

Na začátku je vždy potřeba odhalit příčinu poškození omítek. Často poškození je mechanické, jako různé oděrky a škrábance. Omítka může být taky velmi stará a drolí se, odlupuje a opadává.

Velmi častým důvodem je poškození izolace proti vzlínavé vlhkosti a nebo jejich absence, hlavně u velmi starých nemovitostí nebo kostelů a kaplí.

Vyřešení vzlínavé vlhkosti je nejlepší řešit elektroosmózou a to systémem ATMOSAN R16 a R26s, který fungují na základě elektro-fyzikálního procesu, kde znemožňují vodě se udržet ve zdech nemovitosti. Celý proces funguje bez zásahu do zdiva a aplikace chemie. Systém postupně  odstraňuje množství vody z kapilár vlhkého zdiva a část této vlhkosti se odpaří na povrchu stěn. Potom zabrání aby voda znova vlínala do zdiva. Také tím zmizí zatuchlina a plíseň. Systém Atmosan zároveň podporuje zdravé bydlení. Snížení vlhkosti snižuje tvorbu plísní, virů a infekcí. Systém Atmosan je nejlevnější metoda odvlhčení nemovitosti, nejšetrnější pro nemovitost, nejjednodušší pro majitele nebo nájemníka nemovitosti.

Pokud budeme dělat jen drobné opravy, nejlepší je použít hotovou maltovou směs a nebo některý typ stěrkové hmoty. Hotové směsi mají velkou přilnavost a nepotřebují základní nástřik. Snažte se dodržet aby nová omítka měla stejnou strukturu jako ta staré, jinak bude opravené místo vidět. Na místa které jsou více poškozené použijte klasickou maltu. Pokud jsou v omítce nebo zdivu větší díry, můžete je zazdít a použít na to kousky cihly a nebo kousek střešní tašky.

 


Komplexní systémy Atmosan® R26s a R16 jsou ekologické, levné a zárověň velice účinné a šetrné k odvlhčení domů, které jsou postiženy vzlínající kapilární vlhkostí.