Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory cookies. Více informací.

 

 

KONZULTACE ZDARMA
+420  792 289 583
PO - NE od 8:00 - 20.00

 

  

 

Máte dotaz?

 

 

 

 

TECHNICKÉ A MONTÁŽNÍ ODDĚLENÍ

KONTAKTY

Technické a montážní oddělení

 

 

 

 

 

 

 


Otázky a reference
Reference

 

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Otázky a odpovědi FAQ na téma vzlínání vlhkosti,izolace proti vlhkosti, vysoušení zdiva a odvlhčení zdiva najdete na našem e-shopu Atmosan.cz.

 

Jak systém Atmosan® na vzlínající vlhkost funguje?

Systémy Atmosan® R 26s  a Atmosan® R 16 fungují na základě elektro-fyzikálního procesu, kde znemožňují vodě se udržet ve zdech nemovitosti.

 

Průběh vysoušení probíhá bez chemických látek a bez zásahu do statiky budovy.

 

Celý průběh  odvlhčení můžeme rozdělit na 2 období.

1. ODVLHČOVÁNÍ - postupně se odstraňuje množství vody z kapilár vlhkého zdiva a část této vlhkosti se odpaří na povrchu stěn.

2. OCHRANA A PREVENCEtrvale zabraňuje vzlínání kapilární vlhkosti do zdiva. Po vysušení zmizí i plísně a nepříjemný zatuchlý vzduch.

 

Pro jakou vlhkost je systém Atmosan® určen?

Systémy Atmosan® odstraňují vzlínající kapilární vlhkost. Tyto systémy odvlhčování nejsou vhodné pro tekoucí nebo tlakově vnikající vody do objektu. Např. prasklá střešní krytina, netěsnost,  špatné svedení okapu, zatékání u oken, nebo viditelné praskliny ve zdivu. Náš technik při prohlídce objektu zjistí, zdali náš systém je vhodný k odstranění kapilární vlhkosti.

 

Jak zjistím, že systém funguje?

Během odvlhčování dochází k optickým změnám povrchových ploch stěn v objektu. Můžete pozorovat vystupování tzv. solných květů, což jsou bílé krystalky, které se začnou objevovat ve větší míře právě na stěnách odvlhčovaného zdiva.

Důkaz účinnosti lze snadno zjistit kontrolním měřením vlhkosti ve stěnách. Kontrolním měření po 2 letech funkce přístroje v objektu (na vyžádání). Z naměřených hodnot zjistíme procentuální snížení vlhkosti ve stěnách. 

 

Jak dlouho trvá odvlhčení zdiva?

Systém Atmosan® automaticky odvlhčuje zdivo až do tzv. úrovně přirozené vlhkosti, která obvykle bývá u suchých objektů kolem 3–6 %. Doba odvlhčení a vysušení zdiva trvá zpravidla kolem 1-2 roku. V některých případech může být prodloužena do 2 až maximálně 3 let. Záleží na rozsahu poškození zdiva.

 

Zařízení neodpojujte ani v případě, když dojde k vysušení objektu. Systém dále pracuje jako prevence. Po odvlhčení je nutné opravit zasolené omítky.

 

Pomáhá systém Atmosan® ke zlepšení zdraví?

ANO. Se snižující se vlhkostí,  se snižuje i riziko výskytu plísní, infekcí a virů.

Prospívá hlavně astmatikům, revmatikům a lidem postiženým alergiemi nebo záněty dýchacích cest.

 

RECENZE | REFERENCE

 

HONZA Stáří objektu 90 let Již několik měsíců vysušujeme zdivo pomocí systému Atmosan®. Přestože jsem byl k této metodě skeptický, rozhodl jsem se ho vyzkoušet na domě svých rodičů. Po měsíčním provozu jsem zaznamenal, že ve vzduchu již není cítit zatuchlý vzduch a lépe se dýchá. Viděl jsem i optické změny na zdivu. Za sebe i svou rodinu můžeme doporučit.
LUBOŠ Stáří objektu 55 let Systém Atmosan jsem si koupil na základě zkušeností svého kamaráda. Navštívila nás i konkurenční firma, a přestože nás zrazovala, vyhrál Atmosan®, jelikož nabízí odvlhčení objektu do min. zůstatku vlhkosti a ne jen o 20%, i cenově byl dostupnější. Po cca 2 měsících jsme cítili lepší vzduch v domě a na stěnách byla vidět reakce, na kterou jsme byli upozorněni technikem. Bylo nám doporučeno cca po 9 měsících vysoušení odstranit  a opravit poškozené zdivo. Montážní technik systému Atmosan z firmy ATMOSAN s.r.o. byl velice příjemný a veškeré naše otázky nám zodpověděl a vysvětlil. Za nás pozitivní.
     
     

 

REFERENCE SPOKOJENÉHO ZÁKAZNÍKA

Vila 100 let v Horažďovicích

Náš spokojený zákazník pan Jan z Břeclavi

  

 

Spokojený zákazník  se systémem Atmosan Praskolesy

    

 

Řešení vlhkosti kanceláře systémem Atmosan zámku Svinná

Atmosan_odvlhceni      Atmosan_vysouseni

 

Kostel zasvěcený Nejsvětější Trojici Římskokatolická farnost Čimelice ze 17. století

 

 

Bezmála 100 let starý dům v Březové nad Svitavou, který stojí za to ho zrekonstruovat a Atmosan je silným parťákem ve spolupráci.

 

Břeclav - nově vznikající restaurace s krásným interiérem a výborným posezením na nové zahrádce.

 

Pobočky ČSOB v západočeském kraji odvlhčují své nemovitosti s firmou Atmosan sro.

REFERENCE ZUŠ BLATNÁ

Po 12. měsících odvlhčeno o 40-60% oproti počátečním hodnotám a dále vsoušíme.

Spoustu dalších odvlhčovaných nemovitostí naleznete na našich facebookových stránkách.

https://www.facebook.com/atmosan.cz/

 

 

Veškeré recenze i s foto dokumentací můžete posílat na obchod@atmosan.cz  budeme rádi a moc děkujeme

 

 

ZAVOLÁME